Dnes akce! Objednejte za 1 500 Kč a dopravu máte zdarma.

Jak se starat o naše produkty

Trička, mikiny ale i polštáře s potiskem jsou oblíbenými dárky. Často si je navzájem kupují kamarádky, aby daly světu najevo, jak moc blízké si jsou. Nějaké to tričko s potiskem má doma prostě asi většina z nás. Tady je od nás pár typů.

 

  •  Trička nebo jakékoli jiné textilie pereme s potiskem naruby. To prodlouží životnost vašeho potisku, ochrání ho totiž minimálně od odření a jiného narušení potisku o vnitřek pračky nebo třeba o zipy a cvoky na jiných kusech oblečení, které s oblíbeným potisknutým kouskem perete. 
  • Dobré je zamyslet se i nad pracím prostředkem, který na potištěné materiály používáte. Je vhodnější zvolit ty jemnější. Úplně vyhnout byste se měli aviváži, bělidlům apod. Vhodnější je také tekutý prášek. Jemný byste také měli zvolit program pračky. Proč nevyužít tuto příležitost a nezkusit nějaký přírodní prací prášek, třeba z mýdlových ořechů. Věděli jste, že dřív se při praní používala třeba soda a popel? Do takových extrému zase chodit nemusíte. Jen se vyhněte chemickým lektvarům, které by mohly potisk poškodit.
  • Neperte tyhle kousky déle než je opravdu nutné. Teplota by měla být maximálně 40°C, přičemž doporučovanější je prát textil s potiskem jen na 30°C. 
  • Jestli jste z těch, co si nemohou vynachválit sušičky, tak pamatujte na to, že textilu s potiskem sušička spíš nevyhovuje. Rada nad zlato zní, dbát doporučení výrobce oblečení. Klasika je ale v tomto případě jistota. Když to počasí dovolí, sušte venku.
  • Máme vypráno, usušeno a teď zbývá poslední. No ano i pro vás, co tuhle aktivitu zrovna moc nemusíte. Alespoň občas je dobré to tričko vyžehlit. Teplo je pro potisk vždycky riziko, proto se mu vyhněte i při žehlení. Vyžehlete trička a mikiny s potiskem naruby nebo alespoň přes kus látky. Někdo dokonce radí použít pečící papír.